foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


35,10,0,50,1
25,600,60,0,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1
Balerinki
Balerinki
Świetlica
Świetlica
Galeria "U Alfredka"
Galeria "U Alfredka"
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...

Technologie z klasa

Narodowe czytanie 2019

Już po raz ósmy odbyła się w Polsce oraz poza jej granicami akcja społeczna Narodowe Czytanie. Została zapoczątkowana w 2012 r. przez ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego lekturą „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. W tegorocznej edycji para prezydencka – Andrzej Duda i Agata Kornhauser – Duda dokonali wyboru ośmiu polskich nowel, których wspólnym mianownikiem jest polskość.

Czytaj więcej...

Dzień programisty

Grupa uczniów klas 7-8 pod opieką A.Ołowniuk uczestniczyła w Dniu programisty zorganizowanym przez nauczyciela informatyki Zespółu Szkół nr 6 w Suwałkach Aleksandra Turka. W trakcie spotkania uczniowie uczestniczyli w spotkaniu on-line z pracownikiem działu  IT firmy Intel. Po spotkaniu odbyła się część praktyczna gdzie uczniowie zapoznali sie z podstawami programowania w oparciu o ciekawe projekty.  W spotkaniu uczestniczył też nauczyciel Grzegorz Ulko. Była to nieoceniona lekcja informatyki. Dziękujemy Panu Aleksandrowi za zaproszenie. A może by taką lekcję zorganizować u nas w szkole?

Czytaj więcej...

Dzień kropki

15 września obchodzi się International Dot Day- Międzynarodowy Dzień Kropki . Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów…..

Proponujemy, żeby nauczyciele klas i uczniowie w dniu 16 września ( poniedziałek) zaakcentowali to święto ubierając się w kropki oraz robiąc tego dnia coś kreatywnego na lekcji, na przerwie na korytarzu …..

Dajmy się pozytywnie ZAKROPKOWAĆ :):):)

Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej...

Ankieta do Rodziców

Szanowni Państwo!

            Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego w Suwałkach, wzorem wielu innych szkół, planuje w bieżącym roku szkolnym wprowadzić zakaz używania telefonów komórkowych, tabletów, zegarków typu smartwatch i innych urządzeń elektronicznych w szkole. Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety która została wysłana do Państwa za pomocą komunikatora w idzienniku.

Zaproszenie na warsztaty

Zespół Szkół nr 6 w Suwałkach zaprasza uczniów klas 7 i 8 naszej szkoły do udziału w warsztatach z podstaw programowania. Szczegóły na plakacie.

Nie taki początek roku szkolnego straszny jak go malują ...

„Morza szum, ptaków śpiew ...” – to już za nami ... A co przed nami? Sprawdziany, klasówki, kartkówki, lektury, odpytywanie, prace domowe ... Początek roku szkolnego nie musi być jednak stresujący, wręcz przeciwnie! Zobaczcie, co się wydarzyło w klasie 5 A.

W tamtym roku szkolnym na pierwszej lekcji języka polskiego odwiedziła uczniów Pani Dobra Wróżka. Pamiętacie??? W tym roku zawitały na lekcję Babeczki – Cytatki. Aby otrzymać takową Babeczkę, należało odpowiedzieć z jakiej lektury pochodzi cytat umieszczony na dołączonej karteczce. Kolejnym zadaniem było napisanie, w jakiej sytuacji padły podane słowa, ewentualnie kto je wypowiedział.

Było słodko i zabawnie!!! I kto powiedział, że lekcje muszą być nudne a początek roku straszny???

Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Czytaj więcej...

Kolejny rok rozpoczęty

Uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście uczestniczyli w Inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Razem z rokiem szkolnym powitaliśmy nowych uczniow, nauczycieli oraz nowego proboszcza Parafii Chrystusa Króla ks. Stanisława Wrońskiego.

Wszystkim życzymy owocnej nauki i jak najlepszych wyników.

Czytaj więcej...