foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


35,10,0,50,1
25,600,60,0,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1
Balerinki
Balerinki
Świetlica
Świetlica
Galeria "U Alfredka"
Galeria "U Alfredka"
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...

Technologie z klasa

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Skrzatów w tenisie ziemnym

W dniu 14 października odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w tenisie ziemnym Skrzatów ( kategoria chłopców do 12 lat ) Suwałki były reprezentowane przez dwóch zawodników. Piotr Sadłowski oraz Wojtek Kubitzki uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Suwałkach a na co dzień zawodnicy Klubu Tenisowego Piątka.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "MULTITEST"

W dniu dzisiejszym tj. 18 października 20-u uczniów naszej szkoły z klas VII - VIII oraz III gimnazjum wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "MULTITEST". Konkurs miał formę testu wielokrotnego wyboru składającego się z 26 zadań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi. Jedna poprawna odpowiedź, dwie poprawne, trzy poprawne, cztery poprawne lub brak poprawnej odpowiedzi w zadaniu. Jak poszło naszym uczniom dowiemy się na początku grudnia.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MULTITEST

17 października uczniowie naszej szkoły kl. IV - VIII oraz III gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "MULTITEST". Konkurs miał formę testu wielokrotnego wyboru składającego się z 26 zadań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi. Jedna poprawna odpowiedź, dwie poprawne, trzy poprawne, cztery poprawne lub brak poprawnej odpowiedzi w zadaniu. Jak poszło naszym uczniom dowiemy się na początku grudnia. Konkurs na terenie szkoły przeprowadziła p.Agnieszka Galewska.

Czytaj więcej...

Pożar w szkole

Dzisiaj, tj 16.10.2018 roku o godzinie 11.15 zabrzmiały 3 dzwonki każdy po 5 sekund. Oznaczało to, że w szkole jest pożar. Po opuszczeniu klasopracowni zobaczyliśmy, że jedna z klatek schodowych jest pełna dymu dlatego innymi schodami i klatkami ewakuacyjnymi udaliśmy się do właściwych wyjść na podwórko. Tam nasi nauczyciele sprawdzili obecność uczniów i przekazali stany klas innym pracownikom. Po chwili na schodach wejściowych pokazał się Pan strażak i poinformował nas, że to były tylko ćwiczenia tzw. próbna ewakuacja szkoły. Wszyscy cali i zdrowi po chwili wróciliśmy do klas na dalsze zajęcia szkolne.

Czytaj więcej...

Półfinał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych

Dnia 11.10.2018 r. w Przewięzi niedaleko Augustowa odbył się półfinał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych. Przyjechało mnóstwo drużyn dziewcząt i chłopców rywalizujących na trasach biegów. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły: dziewcząt młodszych i starszych oraz chłopców młodszych. Chłopakom w składzie: Bonarski Filip, Bosiacki Patryk, Drewnowski Tomasz, Gibas Jakub, Koteras Oliwier, Kozłowski Patryk, Milanowski Adam, Sztukowski Jakub, Wasilewski Krystian udało się wywalczyć II miejsce i tym samym awansować do finału wojewódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych.

Czytaj więcej...

Święto szkoły

Corocznie w dniu 11 pażdziernika społeczność naszej szkoły obchodzi Święto Szkoły oraz Dzień Patrona Szkoły -  Alfred Jan Maksymilian Kowalski herbu Wieruszowa (Alfred Wierusz-Kowalski; ur. 11 października 1849 w Suwałkach, zm. 16 lutego 1915 w Monachium)

Czytaj więcej...

III Gala Ucznia Zdolnego

Uprzejmie informujemy, że 10 i 17 października w auli Suwalskiego Ośrodka Kultury odbędzie się III Gala Ucznia Zdolnego, podczas której uczniowie z osiągnięciami sportowymi i edukacyjnymi odbiorą z rąk Prezydenta Miasta Suwałk nagrody.

10 października br. uhonorowani zostaną sportowcy.

17 października br. stypendia otrzymają uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce za rok szkolny 2017/2018.
Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:

Czytaj więcej...