ferie2018 zyczenia

 

 

 

 • Zajęcia komputerowe
  Zajęcia komputerowe

  Nasi uczniowie biorą udział w zjęciach organizowanych przez placówki

  Więcej
 • Zajęcia pozaszkolne
  Zajęcia pozaszkolne

  Uczestniczymy w zajęciach organizowanych przez SOK

  Więcej
 • Zajęcia sportowe
  Zajęcia sportowe

  Uczestniczymy w zajęciach organizowanych przez OSIR Suwałki

  Więcej

baner kompetencje na szostke 1

III d i III g na wycieczce do Warszawy

W dniach 13-14 kwietnia uczniowie z klasy III d i III g wybrali sie na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszego dzieci udały się na Lotnisko Okęcie, potem obejrzały Łazienki Królewskie. Następnie spacerowały po Starym Mieście. Obejrzały Zamek Królewski, Kolumnę Króla Zygmunta, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Warszawską Syrenkę, poznały historię Warszawy.
Później udały się do Centrum Nauki Kopernik, poznały nowe technologie, multimedia i wynalazki, świetnie się bawiły. Po dniu pełnym wrażeń udały się do hotelu na chwilowy wypoczynek. A potem….długo oczekiwane lody.
Drugiego dnia wybrały się na Stadion Narodowy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wejścia na trybuny tego przepięknego stadionu. Niesamowicie strome trybuny w najwyższych rzędach, kapitalnie umiejscowione boisko wewnątrz bryły ze świetną widocznością z każdego miejsca, widownia z ponad 58 tyś. miejsc. Czuć tu potęgę…


Najciekawszym etapem wycieczki była możliwość wejścia do szatni – tej samej, w której przebywają przed meczem i w trakcie przerwy najlepsi piłkarze. Wygląda świetnie. Ma kilka pomieszczeń, w tym do odnowy biologicznej, łaźnie z jacuzzi, prysznice.
Można też usiąść na ławeczce dokładnie w miejscu, w którym podczas Euro siedzieli Ronaldo, Franck Ribery, Karim Benzema, Robert Lewandowski, Wayne Rooney i wielu innych znanych piłkarzy.
Kolejno wizytujemy centrum prasowe. To tu po zwycięstwach lub porażkach tłumaczyć prasie muszą się trener i kilku wybranych piłkarzy . Na koniec zwiedzamy loże, które można wynająć na mecze lub inne wydarzenia Stadionu Narodowego.
Metrem udały się do Pałacu Kultury i Nauki. Stamtąd mogły podziwiać panoramę Warszawy.
Następnie dzieci odwiedziły Manufakturę Cukierków. Tutaj uczestniczyły w pokazie ręcznego wytwarzania cukierków. Dzieci mogły zobaczyć, jak karmelowa masa wylana na granitowy blat zyskuje cudowny zapach, słodki smak oraz bajeczny kolor.
Ostatnim etapem wycieczki był Plac Józefa Piłsudskiego, na którym stoi grób-Pomnik Nieznanego Żołnierza. Jest on hołdem narodu polskiego dla wszystkich nieznanych z imienia i nazwiska żołnierzy, którzy złożyli najwyższą ofiarę w imię wolności i miłości ojczyzny. Tuż obok 10 kwietnia został odsłonięty pomnik poświęcony ofiarom Tragedii Smoleńskiej.
Pogoda sprzyjała przez cały czas trwania wycieczki. Pobyt w stolicy zakończył się w godzinach popołudniowych, ale wspomnieniami będą się dzieci dzieliły bardzo długo.
Szczególne podziękowania należą się mamom: pani Agnieszce Kosa, pani Joannie Zambrzyckiej oraz pani Annie Kruszniewskiej, które dzielnie pomagały wychowawcom i czuwały nad naszym bezpieczeństwem podczas wycieczki.