foto1
foto1
foto1
foto1
foto1



wakacje banner

35,10,0,50,1
25,600,60,0,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1
Balerinki
Balerinki
Świetlica
Świetlica
Galeria "U Alfredka"
Galeria "U Alfredka"
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...
Face to face with nature...

Technologie z klasa

Pożegnanie trzecioklasistów gimnazjum

Dzisiaj mieliśmy możliwość uczestnictwa w pożegnaniu absolwentów Gimnazjum nr 4, które wchodzi w skład naszej Szkoły. Na uroczystości gościli także ksiądz prałat Krzysztof Kaczyński oraz przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego w osobie Zdzisława Przełomca. Były wspomnienia, nagradzanie najlepszych uczniów, pożegnania. Na zakończenie uczniowie przetestowali wiedzę nauczycieli w Turnieju "SZKOLNIADA" oraz śpiewająco podziękowali.

Czytaj więcej...

Żegnaj szkoło - witajcie wakacje

21 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów klas IV-VII oraz klas gimnazjalnych. Wyróżnieni zostali najlepsi z najlepszych. Jutro czeka nas pożegnanie z klasami trzecimi. Odbierzemy świadectwa i ... w końcu WAKACJE.

 

Czytaj więcej...

Wieczorek teatralno-poetycki kl 5a

20 czerwca uczniowie klasy V a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Kilian zorganizowali w Galerii „U Alfredka” wieczorek teatralno-poetycki, na który zostali zaproszeni rodzice. Spotkanie rozpoczęło się zaprezentowaniem przedstawienia przygotowanego na podstawie opowiadania Ireneusza Iredyńskiego pt. „Krzesło". Następnie uczniowie recytowali wiersze i odgrywali scenki związane z rodziną i szkołą. Był to przykład na to, że świetną zabawę można połączyć z przekazem etycznym. Na zakończenie odbył się pokaz slajdów. Uczniowie i rodzice mogli wspomnieć najważniejsze wydarzenia związane z życiem klasy w mijającym roku szkolnym.

Czytaj więcej...

Trzy granice i nowi przyjaciele

W dniu 20 czerwca klasa IV B odwiedziła kolegów z Białorusi w Domu Polonii w Żytkiejmach. To była żywa lekcja języka rosyjskiego. Okazuje się, że nasi wschodni przyjaciele mają trzy miesiące wakacji. Nawiązaliśmy nowe kontakty, wymieniliśmy się adresami. W czasie pobytu rozegraliśmy mecz „Polska - Białoruś”- poszło nam znacznie lepiej niż dla reprezentacji naszego kraju (2:2). Na zakończenie upiekliśmy kiełbaski przy wspólnym ognisku. Pomimo wcześniejszych obaw i bariery językowej żal było wyjeżdżać. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś zobaczymy się znowu. W miejscowości Bolcie zwiedziliśmy „Trójstyk” trzech granic: Polski, Litwy i Rosji. Można powiedzieć, że odbyliśmy wycieczkę do tych krajów.

Czytaj więcej...

Suwalska Karta Mieszkańca

Miasto Suwałki jest coraz bliżej uruchomienia Suwalskiej Karty Mieszkańca. Już od 1 lipca rusza nabór wniosków. Będą one przyjmowane w 5 punktach na terenie Suwałk. Już dziś warto zapoznać się z formularzami i dokumentami, które są konieczne do wypełnienia.

Czytaj więcej...

Nocka w szkole

Dnia 8.06.2018 r. o godz. 19.00 cała klasa VII B spotkała się w szkole, aby wspólnie spędzić czas. Na początku bawiliśmy się w podchody, które przygotowały nasze koleżanki. Na koniec wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodki upominek. Następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną. Graliśmy w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Po ciężkim wysiłku fizycznym udaliśmy się na stołówkę napełnić brzuszki pizzą:) Później mieliśmy czas dla siebie. Jedni grali w planszówki, inni w gry karciane, a jeszcze inni "malowali się" nawzajem. Nasza koleżanka pomalowała nawet naszego kolegę! Po świetnej zabawie oglądaliśmy horrory. Ci, co mieli jeszcze siłę rywalizowali w konkursie karaoke i tańczyli. Po nieprzespanej nocy posprzątaliśmy stołówkę i świetlicę i zmęczeni, ale bardzo zadowoleni udaliśmy się do domów.
Dziękujemy wychowawczyni, tacie Leona - p. Tomkowi Poniatowskiemu oraz p. Jadwidze Hartung za całonocną opiekę.


W imieniu klasy VII B tekst przygotowali: Wiktoria Romanowska, Patrycja Sawicka i Jędrzej Jutkiewicz.

Czytaj więcej...