foto1
foto1
foto1
foto1
foto1wakacje

 

 

 

 

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - EKSPERYMENT ODBLASKOWY

Jesień i zima to czas, kiedy zmierzch zapada coraz szybciej i dni są coraz krótsze. W trosce o nasze dzieci i ich bezpieczeństwo zaprosiliśmy policjantów z KMP w Suwałkach na lekcję "Bezpieczna droga do szkoły". W pierwszej części spotkania, mundurowi przekazali dzieciom rady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Następnie "doświadczalnie" udowodnili dzieciom jak ważne i skuteczne są elementy odblaskowe. W słabo oświetlonym miejscu uczestnicy spotkania przystąpili do eksperymentu. Kilkadziesiąt metrów przed radiowozem z włączonymi światłami mijania ustawiono dzieci bez elementów odblaskowych, a następnie wręczono im opaski i kamizelki odblaskowe, które dzieci założyły na siebie. Dzięki temu wszyscy obserwujący mogli się przekonać, że znacznie lepiej widoczni są koledzy z odblaskami, niż bez nich.

odblask 002

odblask 001

odblask 003

odblask 004

odblask 005

odblask 006

odblask 007