wakacje

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - EKSPERYMENT ODBLASKOWY

Jesień i zima to czas, kiedy zmierzch zapada coraz szybciej i dni są coraz krótsze. W trosce o nasze dzieci i ich bezpieczeństwo zaprosiliśmy policjantów z KMP w Suwałkach na lekcję "Bezpieczna droga do szkoły". W pierwszej części spotkania, mundurowi przekazali dzieciom rady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Następnie "doświadczalnie" udowodnili dzieciom jak ważne i skuteczne są elementy odblaskowe. W słabo oświetlonym miejscu uczestnicy spotkania przystąpili do eksperymentu. Kilkadziesiąt metrów przed radiowozem z włączonymi światłami mijania ustawiono dzieci bez elementów odblaskowych, a następnie wręczono im opaski i kamizelki odblaskowe, które dzieci założyły na siebie. Dzięki temu wszyscy obserwujący mogli się przekonać, że znacznie lepiej widoczni są koledzy z odblaskami, niż bez nich.

odblask 002

odblask 001