foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg

Święto zmarłych w Meksyku

Jaka jest pierwsza i najważniejsza cecha Świetliczaka? Ciekawość! Lubimy poznawać nowe rzeczy i inne kultury. Dlatego z wielką uwagą słuchaliśmy o meksykańskim Święcie Zmarłych- Dia de los muertos.

Z tekstu pani Agnieszki Orłowskiej dowiedzieliśmy się, że to bardzo wesołe święto i wtedy nikt się nie smuci! A tych wszechobecnych „kościotrupów” i czaszek też nie należy się obawiać. Wiemy już, że według Meksykanów po śmierci dusza odwiedza wiele krain i napotyka tam różne trudności. Poznaliśmy tradycję ustawiania ołtarzy, przygotowywania ulubionych potraw zmarłych i spotykania się na grobach w gronie rodzinnym. A co mają z tym wspólnego nagietki i psy? Zapytajcie, a wszystko Wam opowiemy:)

 

dzien zmarłych 1

 

dzien zmarłych 2

 

dzien zmarłych 3

 

dzien zmarłych 4

 

dzien zmarłych 5

 

dzien zmarłych 6

 

dzien zmarłych 7

 

dzien zmarłych 8